Balladyna kartkówka z treści

Pobierz

'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 53311 razy.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Dlaczego Balladyna nosiła .1.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Jaki miał kolor włosów w tym wieku?. Pytania o najdrobniejsze szczegóły zabijają radość czytania, nie pozwalają skupić się na emocjach i przeżyciach wewnętrznych, które wyzwala kontakt z książką, a czynią z tego szlachetnego zajęcia rodzaj sportu.Kiedy byłam uczennicą, było to bardzo powszechne.. Uczniowie spodziewali się, że skoro będziemy omawiać "Balladynę", to na dzień dobry będzie kartkówka z treści lektury.Sprawdziany z treści lektur kl. I liceum i technikum .. Kartkówka - kwasy; Kartkówka z działu substancje i ich przemiany; Kartkówka - substancje i ich przemiany .. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. Zła córka i siostra,leniwa i lekkomyslna, gotowa na wszystko, by wyrwac sie z nedznej egzystencji-popelnia zbrodnie.. (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie..

Publikowane okładki i spisy treści dalej pozostają własnością wydawnictw.

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraGeneza utworu i gatunek.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. W tym roku czytany jest tekst "Balladyny" Juliusza Słowackiego.. Alicja Guziel 1.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona .Balladyna 3.. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Co było napisane na kartoniku obok łóżka?… Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test wiedzy - "Balladyna"!. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Sprawdzian znajomości treści lektury "ANTYGONA" Sofoklesa..

- Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Z kim była w ciąży balladyna?

Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. Ma potem wyrzuty sumienia,ale brak jej checi pokuty,nie chce tez powrotu do wczesniejszego zycia (odmawia, gdy Pustelnik proponuje jej ozywienie Aliny).Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. GATUNEK: Jest to pod względem rodzaju literackiego dramat - utwór przeznaczony do wystawiania na scenie, gdzie obok tekstu głównego, znajduje się tekst poboczny - didaskalia.Pod względem gatunku utwór Słowackiego .Witaj na stronie Quizz.pl.. Stefan95 10 stycznia 2019 Boże jakie łatwe 90 na 90. wercia 27 listopada 2018 Mialam 79/90 a wszystko mialam dobrze hah, a tekstBalladyna - Kurczowlosa o alabatrowej cerze dziewczyna.. GENEZA: Balladyna to tragedia, która została wydana w 1839 r. Pierwsze pomysły na jego treść pojawiły się prawdopodobnie jesienią 1833 r. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Mędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) zmycie wodą z cudownego źródła c) przyzwanie Aliny d) przyznanie sie do winy Rozwiązanie - Fon Kostryn był: a) dowódcą wojsk Kostryna b) administratorem zamku c) giermkiem Kostryna .Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15..

... 12/15 Z pewnością czytałeś tę lekturę ...Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?

Wyniki w sieci .. Czat dostępny w dni robocze od 10 do 16.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a"Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Skomentuj.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Do kogo chłopiec pisał listy?. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Gdzie odbywa sie akcja ?. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie..

Na tej stronie nie ma żadnych plików.Przykładowa kartkówka z "Oskara i pani Róży" Na co był chory Oskar?

Myślałam, że kiedy pójdę na praktyki, to nie spotkam tego obrazka, a jednak… To samo było w szkole, w której pracuję.. Od czego powstalo to imie ?. Z Matką z Aliną.. Zapraszamy do obejrzenia filmu (w załączniku) w którym fragmenty utworu czytają:Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Książka nauczyciela wraz z testami, sprawdzianami, kartkówkami oraz kluczem odpowiedzi do sprawdzianów z poniższych działów: Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Miło mi cię poznać.. Udostępnij.. W kim kocha się Goplana.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Porozmawiaj z nami na czacie.. W jakim celu Goplana wysłała .. Jak miał na imię miś Oskara?. Ile lat miał chłopiec?. Napisz do nas.. Dokąd bohater uciekł w Boże Narodzenie?. twoj stary 19 marca 2019 To niezly test 1 zle a 39/90.. .Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1. z matka i mlodsza siostra.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Kto poradził mu zapisywanie myśli w formie listów?. Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt