Sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy do wydrukowania

Pobierz

Widać, że dobrze znasz tę książkę.. W jakim celu to zrobiono?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Fahdi c) Gebhr b .Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. c) Mapkę.. Czym była fatamorgana ?. • Jak miał na imię przewodnik wielbłądów?. rozmowa z Mahdim, nieprzyjęcie wiary Mahdiego przez Stasia, głód .Plik Test z treści lektury pdf na .a) był roztargniony ale mądry b) był odważny i gotowy do poświęceń c) bał się wszystkiego d) lubiał żelki haribo w pustyni i w puszczy - test z humorem Udostępnij UdostępnijPlik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Co powinnam wiedzieć z W pustyni i w Puszczy?. Jak nazywali się główni bohaterowie?Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test.. 2011-11-16 17:52:56; W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?.

test znajomości lektury W Pustyni i W Puszczy?

Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasterai dorwawszy się do czy ego bądź konia, a w braku konia — do wielbłąda, a nawet i osła, udawał farysa w pustyni, słowem, ak się wyrażał pan Tarkowski, "bobrował" wszędzie i każdą wolną od nauki chwilę spędzał nad wodą.. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. W pustyni i w puszczy.. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Rozwiąż test!Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraSprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" 1 Podkreśl właściwą odpowiedź 7p.. Odpowiedz.9.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. a) Sukienkę.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. 2010 .Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 Wypiszesz mi usposobienia Stasia Tarkowskaiego z lektury "W pustyni i w puszczy "?. Życzę miłego rozwiązywania.. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraa) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

W pustyni i w puszczy.

"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Które stwierdzenie nie odnosi się do Mahdiego: a) miał kilka żon b) miał tatuaże c) był miłosierny d) faworyzował krewnych Rozwiązanienierowie, koledzy ojca, nazywali go "dzieckiem pustyni".. 2011-12-11 18:00:36; pomożesz mi to rozwiązać ?. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Inne tryby testu.. Udostępnij.. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Kim .Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: .. d) Książkę.. Sprawdź, ile pamiętasz!. 5,Np .Problematyka.. O ciec nie sprzeciwiał się temu wiedząc, że wiosłowanie, konna azda i ciągłe życie MarzenieTest z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Pytania zawarte w teście.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury..

W pustynii i w puszczy.

Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. • Jaki prezent dostała Nel na gwiazdkę?. 2, Staś zabił lwa, później porywaczy 3,Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. Np. rozmowa z Mahdim, nieprzyjęcie wiary Mahdiego przez Stasia, głód, żebranie i praca Stasia, choroba Idrysa, spotkanie Greka, który dał im chininę i jedzenie na drogę.. Rozwiąż test!Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. 2010-10-26 14:45:29 streszczenie lektury " w pustyni i w puszczy " 2010-02-23 15:23:53Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Zawiera 16 pytań.. Pó źniej, b ędąc ju Ŝ w szkole, towarzyszył czasem ojcu lub panu Rawlisonowi, w czasie wakacji i świ ąt, w wycieczkach, jakie z obowi ązku musieli czyni ć od Port- Saidu aŜ do Suezu dla rewizji robót przy wale i przy pogł ębianiu ło Ŝyska kanału.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Skomentuj.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt