Podaj 4 przykłady ruchu drgającego

Pobierz

1.Ruch wahadła zegara.. 1 Zobacz odpowiedź Użytkownik Brainly Użytkownik Brainly Ruchy drgające to-kulka drgająca na sprężynie-drgający pręt-resory w aucie-trampolina-wahadło matematyczne-wahadło w zegarze.. Oceń odpowiedź .. kulka drgająca na sprężynie drgający pręt wahadło matematyczne resory w aucie trampolina.. 1. odważnik zawieszony na sprężynie 2. wahadło w zegarze 3. bicie serca 4. kulka zawieszona na nitce napisałam kilka, wybierz sobie, które ci odowiada Licze na naj :) Oceń .1. Podaj przykłady ruchu drgającego,2.Podaj trzy cechy ruchu drgającego, 3. Podaj przykłady takich ruchów.. 1 Zobacz odpowiedź rafalk1993 rafalk1993 wahadło zegara.. 5.Ruch cząsteczek powietrza podczas rozchodzenia się fali głosowej.. Wahadło w zegarze.. Opisz zjawisko izochronizmu 5. .. Siła sprężystości - to własność polegająca na powrocie odkształconego ciała do jego pierwotnej formy po zniknięciu sił wywołujących odkształcenie.Na filmie przedstawiono przykłady ruchu drgającego:ciężarek zawieszony na nitce,wahadło zegara,gałązki na wietrze,człowiek na huśtawce,długi patyk oparty na .Podaj min.. Kto da 5 dobrych przykładów dostanie naj:) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPrzykłady ruchu drgającego(przynajmniej 4) 3 Zobacz odpowiedzi zaba94 zaba94 Ruch wahadła zegara, drgania strun skrzypiec, ruch ciężarka na końcu sprężyny, ruch atomów w cząsteczkach, ruch cząsteczek powietrza podczas rozchodzenia się fali głosowej Amar Amar 1. Podaj przykłady ruchu drgającego, jakie zaobserwowałeś w otaczającym cię świecie..

Podaj przykłady ruchów drgających.

Drgania występują podczas trzęsień Ziemi, drga huśtawka w parku, struna gitary i membrana głośnika.. .Ruch drgający będzie ruchem harmonicznym, gdy siła sprowadzająca układ drgający do położenia równowagi jest proporcjonalna do wychylenia układu z tego położenia.. Podobne pytania.. 2010-05-27 22:11:32; Podaj przykłady ruchu jednostajnie przyspieszonego 2016-12-03 11:37 .PODAJ 3 PRZYKŁADY RUCHU DRGAJĄCEGO ;D.. Jak by ktos wiedział to prosze o odpowiedz :) Odpowiedz przez Guest.. Wymień jednostki: -częstotliwości, okresu drgającego, amplitudy.. Question from @blackelegy - Gimnazjum - Fizyka2.. Co nazywamy wahadłem matematycznym opisz ruch wahadła matematycznego 6.. Co to jest: a) Amplituda - b) częstotliwość - c) okres drgań-4.. Podaj Cechy charakterystyczne paprotników?. 0 ocen | na tak 0%.. 2.Drgania strun skrzypiec.. Drgania, ruch harmoniczny, drgania niegasnące.Drgania strun głosowych, struny instrumentów.. Dowiecie się jak wyznacza się amplitudę, częstotliwość i okres drgań na podstawie wykresu wychylenia o.. Zadanie w załaczniku.. Opisz ruch drgający na przykładzie 2. Podaj 5 przykładów ruchu drgającego 3.. Ruch ciężarka na końcu sprężyny.. Opisz wielkoci charakteryzujące ruch drgający 4.. Polub to zadanie.. 1) trampolina 2) wahadło w zegarze 3) resory w aucie.. Zaobserwuj zmiany amplitudy drgań i wyjaśnij je..

...Podaj przykłady ruchów drgających.

4. drgający i jego wykresy.. 3. na kilkunastocentymetrowej, miękkiej sprężynie lub taśmie gumowej zawieś przedmiot o niewielkiej masie.. 2010-09-29 20:10:51 Podaj przykład sytuacji (innej niż w ksiazce)gdy skutkiem działania siły jest wprowadzanie ciała w ruch 2013-09-28 17:10:54Podaj kilka przykładów ruchu drgającego.. Podaj przykłady ruchów drgających.. 0 0 Odpowiedz.. HerePogba HerePogba 1) Huśtawka 2) Wahadło 3) Sprężyna 4)Yo-yo 5) Część od starego drewnianego zegara (ten taki dzwon jakby xD) .Czy ruch drgający to to samo, co ruch wahadłowy?. Od czego zależy okres drgań wahadła matematycznego Proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuję.Jakie są charakterystyczne cechy ruchu drgającego?. Trzymając za górny koniec gumy, wykonuj pionowe ruchy o wzrastającej częstotliwości.. 4.Ruch atomów w cząsteczkach.. Ruch drgający.. PLIS PILNE!. Przykładami ruchu drgającego w przyrodzie są np.:Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Podaj przykład ruchu drgającego.. Najnowsze pytania z przedmiotu Fizyka.. Odpowiedz przez Guest.. Tradycyjne zegary ścienne wykorzystują ruch wahadła w charakterze tak zwanego regulatora chodu, który pozwala im odmierzać precyzyjnie czas.PODAJ 3 PRZYKŁADY RUCHU DRGAJĄCEGO ;D 2 Zobacz odpowiedzi Ewelus058 Ewelus058 1) trampolina 2) wahadło w zegarze 3) resory w aucie strawberrys strawberrys 1. odważnik zawieszony na sprężynie 2. wahadło w zegarze 3. bicie serca 4. kulka zawieszona na nitce .Podaj 5 przykładów ruchu drgającego .daję NAJ 2 Zobacz odpowiedzi Luxanna Luxanna - drgający pręt, - trampolina, - wahadło w zegarze, - resory w samochodzie, - bicie serca..

(załącznik) ...Przykłady ruchu drgającego.

Fizyka - akustyka.. Najnowsze pytania z przedmiotu Fizyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt