Napisz krótkie opowiadanie fantastyczne o swoim spotkaniu z prometeuszem

Pobierz

Rozejrzała się przez okna, upewniła się, czy coś jej nie zagraża.1.napisz krótki opowiadanie fantastyczne pod tytułem Moje spotkanie z kosmitą .. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań.. Podarowałem wam ogień, który ukradłem z spichlerza ognia niebieskiego, "za co potem mi się dostało".-Kontynuuj.. Był zadbany i czysty.Gdy go minąłem on zamną szedł.Więc go pogłaskałem.Gdy go głaskałem,odezwał się do mnie.Aż mnie zamurowało,a serce waliło 10 razy szybciej.Stworzenie człowieka.. Po kilku godzinnej podróży dotarliśmy do celu.Zresetuj hasło: Login lub email gotowe.. Poniżej zamieszczam fragment.. to pierwsze zadanie jest bardzo ważnee prosze o pomoc 2. napisz czy twoim zdaniem postęp cywylizacji jest wadą czy zaletą , ?Opowiadanie fantastyczne z dialogiem Pewnego dnia,gdy szedłem przez las spotkałem kota.. skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. 2011-09-06 .MOje spotkanie z duchem-opowiadanie z urzyciem dialogu-Dziady część ll 2009-10-08 18:25:32 Uczucia pomiędzy Małym Księciem , a różą .. Człowiek ten był słaby i bezbronny wobec potęgi przyrody, której nie rozumiał.. Setarah leciała swoim statkiem kosmicznym kiedy poczuła, że jej statek coraz bardziej zniża się ku jakiemuś lądowi..

-zapytałam.Napisz własne opowiadanie fantastyczne Podobne tematy.

Podsumowując, Radek jest zdecydowanie moim najlepszym przyjacielem.. Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Przejmująco, mistycznie, trochę romantycznie.. Kiedy byliśmy młodsi, udawaliśmy taksówkarzy.. Oto moje chcecie poczytać ?. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. - spytałam z ciekawością.. Gdy czytałam Spotkanie o dwojgu niemych którzy minęli się w pociągu ja dorosła taterniczka o charakterze granitu co uczy na onkologii dziecięcej popłakałam się pierwszy raz od lat Wykładowca, księgowa.Opis fabuły.. z dialogiem - to sytuacja, w której monolog narratora rozbity zostaje rozmową bohaterów (lub monologiem jednej postaci), autor opowiadania może przytoczyć rozmowę bohaterów w oryginalnym brzmieniu - mowa niezależna (normalny dialog)opowiadania - serwis dla lubiących czytać i pisać.. 5 04-160 Warszawa Tel: +48 500 826 160, +48 515 359 321 Regon: 050501660 NIP: 542-02-12-438 KRS: XIII Wydział Gospodarczy w Warszawie Wysokość Kapitału Zakładowego 366 200 zł.Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Jak napisać opowiadanie - wskazówki, przykład (opowiadanie z dialogiem) ..

Opowiadanie fantastyczne.

Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.. Wszędzie słyszę szepty, widzę pełne strachu i odrazy spojrzenia.. Opowiadania: wszystkie (8601) wszystkie | własne | kopie robocze | znajomi | obserwowane | kolejka.. Opowiadanie.. Powrotowi wyprawy towarzyszy zupełny brak zainteresowania opinii publicznej.. Był to nieznany jej ląd.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Napisz opowiadanie w pierwszej osobie o samotności potwora.. Tym bardziej, że w ich pałacu często pojawia się złośliwy Momos (bóg i uosobienie żartów, kpin, drwin).Orbitowski w swoim stylu: miejski horror o policyjnej psycholog i podstarzałym wokaliście metalowej kapeli, zmagających się z Niezrozumiałym..

Napisz opowiadanie w którym losy swoich małych mieszkańców opowie szuflada.

Proszę o szybką odpowiedź !. To ja stworzyłem ludzi.. - Na długo tu przyjechałeś?. (2020-06-13 11:14:06) od: ann13 XVI międzynarodowy konkurs erekcjato od 01.07.2020-31.07.2020 do godziny 23.00 i ani minuty dłużej.. Może z czasem coś przyjdzie mi do głowy.. Zabrał ją, patrząc na mnie z obrzydzeniem.. Wylądowała, a raczej spadła.. Bardzo chciałam zadać mu mnóstwo pytań, ale byłam trochę skrępowana, bo nigdy nie rozmawiałam z kosmitą.. dostałam za to szóchę !. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Zasłużona nagroda SFinksa za opowiadanie roku 2006.Spotkanie bohatera Zemsty z innym bohaterem - przykłady.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. - Przyleciałem z Marsa statkiem kosmicznym - odpowiedział.. Płakała.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Grupa COGITO Sp.. Odparłem.Napisz krótkie opowiadanie fantastyczne o spotkaniu z prometeuszem 29 października 2020 07:06 Ściągi Wtedy Prometeusz zaczął opowiadać: Jestem tytanem czyli pół bogiem, pół człowiekiem..

...Opowiadanie z dialogiem na polski :) Polonistka zadała zadanie domowe, żeby napisać opowiadanie z dialogiem.

Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Napisz opowiadanie na temat ,,Moje spotkanie z mitologicznym bohaterem''.. "Zaczarowany wisiorek" - opowiadanie fantastyczne Narodziny Irlandii - opowiadanie fantastyczne Moje spotkanie z Hermesem .Napisz krótkie opowiadani.Mit o Prometeuszu - streszczenie.. Dziś znowu była u mnie matka.. Ulepiłem was z gliny i moich łez.. Załoga statku kosmicznego "Prometeusz" wraca na Ziemię po 10 latach czasu pokładowego z wyprawy badawczej w okolice gwiazdy Fomalhaut.W tym czasie na Ziemi z powodu zjawiska dylatacji czasu upłynęło 127 lat.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Prometeusz wykradł bogom Olimpu ogień i nauczył człowieka używania go.Wtedy Prometeusz zaczął opowiadać: Jestem tytanem czyli pół bogiem, pół człowiekiem.. Świat wiruje.. Niewinna podmiana Nawet Olimpijczycy pijący na co dzień ambrozję i nektar oraz oglądający świat z góry mają swoje problemy.. Potem przyszedł ojciec.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Krótkie opowiadania (77 opowiadań) Wasze opowiadania (133 opowiadań) .. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. To spotkanie było niesamowite.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 17.10.2016 (16:27) - przydatność: 43% - głosów: 47- Skąd tu przyjechałeś?. Nie napisałam jeszcze dużo.. To jedno z moich najlepszych wspomnień.. Lubię spędzać z nim czas, ponieważ on naprawdę jest zabawną osobą.o.. Dałem wam schronienie, nauczyłem polować i oswajać zwierzęta.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.. użytkownik:Oczywiście, marzy o zostaniu mechanikiem albo kierowcą wyścigowym.. : Pewnego słonecznego dnia pojechałam z klasą na wycieczkę do zamku w Warszawie.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę dzieła, plan wydarzeń, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt